Παρασκευή 12 Ιουλίου 2024 στις 20:00 Ψάλλει ο Σύλλογος Ιεροψαλτών Χίου «Ρωμανός ο Μελωδός» Πρόγραμμα Εκδήλωσης Έναρξη Εκδήλωσης Χαιρετισμός Δημάρχου ΤΟ ΧΤΙΣΙΜΟ ΤΟΥ ΝΑΟΥ Κείμενα Μπούρα Χ. και Μαστορόπουλου Γ. Απολυτίκιον της Μεταμ
Συνδεθείτε στο κανάλι του Δήμου στο YouTube https://youtube.com/@dimospsaron-apx για να το παρακολουθήσετε! Στο σύνδεσμο https://www.youtube.com/playlist... θα βρείτε την playlist με τις θεματικές ενότητες του Συνεδρίου! Ο Δήμος Ηρωικής Νή
Πέμπτη 4 Ιουλίου έως Σάββατο 7 Ιουλίου 2024 Ο Δήμος Ηρωικής Νήσου Ψαρών, το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο και το Ινστιτούτο Ιστορικών Ερευνών του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών, διοργανώνουν το επιστημονικό συνέδριο «Ψαρά. Ο τόπος και οι άνθρωποι», με τρι
Τρίτη 2 Ιουλίου 2024 στις 21:30 Ο Δήμος Ηρωικής Νήσου Ψαρών και η Εθελοντική Ομάδα Κιμώλου «Κιμωλίστες» ΑΜΚΕ σας προσκαλούν να απολαύσετε δύο προβολές δίπλα στο κύμα, την κωμωδία «Καλώς ήρθες στο Νότο» και την παιδική ταινία «H Dilili στο Παρίσ
Το Σάββατο 22 Ιουνίου 2024, ακριβώς 200 χρόνια από το Ολοκαύτωμα των Ψαρών (22 Ιουνίου 1824), ο Δήμος Ηρωικής Νήσου Ψαρών, διοργανώνει Πορεία Μνήμης για να τιμήσει τους ηρωικούς πεσόντες του Ολοκαυτώματος. Η πορεία / λαμπαδηδρομία θα ξεκινήσει απ
Tη χαρά, την αληθινή χαρά, την κατακτούμε ύστερ' από αγώνα και αγωνία, ύστερ' από κόπο και λύπη. Πριν από κάθε μας Πάσχα, πρέπει να περάσουμε μια Mεγάλη Eβδομάδα. Γρηγόρης Ξενόπουλος, "Το πρώτο μου Πάσχα" Ο Δήμαρχος Ηρωικής Νήσου Ψαρών Κων
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι οι κινητές ιατρικές μονάδες που θα έρθουν στα Ψαρά, το διήμερο 18 και 19 Μαΐου 2024, δύνανται να οργανώσουν και εθελοντική αιμοδοσία. Όσοι ενδιαφέρεστε παρακαλείσθε να δηλώσετε συμμετοχή μέχρ
Κλείστε τώρα ηλεκτρονικά τα ραντεβού σας στο https://mykim.gr Οι ΚΙΝΗΤΕΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ του Εθνικού Προγράμματος Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας θα βρίσκονται στο νησί μας το διήμερο, 18 και 19 Μαΐου 2024, και θα παράσχουν δωρεάν ιατρικές υπηρεσίες σ
Ο Δήμος Ηρωικής Νήσου Ψαρών γιορτάζει και τιμά τη γυναίκα σε συνεργασία με την Σύμπλευση πραγματοποιώντας ομιλία μέσω τηλεδιάσκεψης με θέμα: «H Γυναίκα Σήμερα: Ανακαλύπτοντας τα δικαιώματά της, διεκδικώντας την ευτυχία της!» Ομιλήτρια η ψυχολ
Το επετειακό Ημερολόγιο των Ψαρών παρουσιάζεται στο κοινό! Έτος ορόσημο είναι το 2024 για τα Ψαρά, καθώς συμπληρώνονται 200 χρόνια από το Ολοκαύτωμα του νησιού, που έλαβε χώρα στις 22 Ιουνίου του 1824. Στο πλαίσιο των επετειακών εορτασμών, ο Δήμος Ηρω
Δίνουμε ανάσα στο περιβάλλον του νησιού μας! Κάλεσμα σε δράση δενδροφύτευσης στα Ψαρά 28 Ιανουαρίου 11:00 π.μ. Στην περιοχή των Δεξαμενών Ο Δήμος Ηρωικής Νήσου Ψαρών ενώνει τις δυνάμεις του με το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ και σας προσκαλεί την Κυρ