- Εκδηλώσεις - Επικαιρότητα -
Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης
Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2023

Οι πολίτες της Τουρκίας και της Συρίας, δοκιμάζονται από τις θλιβερές συνέπειες των καταστροφικών σεισμών, που έπληξαν τις περιοχές τους.

Στο πλαίσιο αυτό, ο Δήμος Ηρωικής Νήσου Ψαρών ανέλαβε να συγκεντρώσει ανθρωπιστική βοήθεια για τους πληγέντες, συμμετέχοντας ενεργά στην προσπάθεια συμπαράστασης και αποστολής κάθε δυνατής βοήθειας.

Όσοι πολίτες επιθυμούν μπορούν να βοηθήσουν στην άμεση συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης, τα οποία θα σταλούν στις πληγείσες περιοχές.

Τα συλλεγόμενα είδη είναι τα εξής:

-Κουβέρτες

-Παπλώματα

-Σκηνές

-Υπνόσακοι

-Μαξιλάρια

-Φακοί

-Είδη ρουχισμού (μόνο: κασκόλ – γάντια – σκούφοι – κάλτσες)

-Είδη γυναικείας υγιεινής

-Συσκευασμένη ξηρά τροφή και παιδικές τροφές

Η παράδοση των συγκεντρωθέντων ειδών μπορεί να γίνει κατά τις ημέρες Σάββατο 11/2 από ώρα 11:00 έως 12:00, και Κυριακή 12/2, από ώρα 17:00 έως 19:00, στην Αίθουσα Πολιτιστικών Εκδηλώσεων του Δήμου μας.

Δευτέρα, 08 Ιουλίου 2024
Συναυλία Εκκλησιαστικής Μουσικής στον ιστορικό Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Ψαρών

Παρασκευή 12 Ιουλίου 2024 στις 20:00    Ψάλλει ο Σύλλογος Ιεροψαλτών Χίου «Ρωμανός ο Μελωδός»   Πρόγραμμα Εκδήλωσης   Έναρξη Εκδήλωσης Χαιρετισμός Δημάρχου   ΤΟ ΧΤΙΣΙΜΟ ΤΟΥ ΝΑΟΥ Κείμενα Μπούρα Χ. και Μαστορόπουλου Γ.  Απολυτίκιον της Μεταμ

Τετάρτη, 03 Ιουλίου 2024