Ολοκλήρωση της αποστολής των Κινητών Ιατρικών Μονάδων στα Ψαρά
Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου 2022
167 εξεταζόμενοι, 357 ιατρικά ραντεβού, 217 κλινικές εξετάσεις καθώς και μαθήματα παροχής πρώτων βοηθειών ήταν τα πεπραγμένα της 5ης αποστολής των Κινητών Ιατρικών Μονάδων (ΚΙΜ) στο νησί μας.
Όλοι οι κάτοικοι των Ψαρών για δύο μέρες είχαμε τη δυνατότητα πρόσβασης σε υψηλού επιπέδου και ολοκληρωμένες υπηρεσίες υγείας καθώς και σε εξειδικευμένο ιατρικό εξοπλισμό.
Θα ήθελα να εκφράσω τις πιο θερμές μου ευχαριστίες, στο ιατρικό, νοσηλευτικό και διοικητικό προσωπικό των ΚΙΜ που υπερέβαλαν εαυτό προκειμένου να ανταποκριθούν στις αυξημένες ανάγκες, καθώς και στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, με αποκλειστική δωρεά του οποίου υλοποιείται το εξαιρετικής σημασίας για τα μικρά νησιά πρόγραμμα.
Τρίτη, 20 Φεβρουαρίου 2024
Συντήρηση πινακίδων σήμανσης
Η ανάγκη για νοικοκύρεμα των κοινόχρηστων χώρων δεν σταματάει ποτέ!! Συντήρηση πινακίδων από τις αντιδημάρχους και τους εργαζόμενους του δήμου μας!! Συνεχίζουμε!!
Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2024
Νέα δενδροφύτευση σε διάφορα σημεία του οικισμού των Ψαρών

Με πρωτοβουλία των αντιδημάρχων Μαργαρίτας Κούτικα και Νταϊάνας Κατακουζηνού, τη γεμάτη ενθουσιασμό συμμετοχή των μαθητών και των εκπαιδευτικών του νηπιαγωγείου και του δημοτικού μας σχολείου, αλλά και την καθοριστική συμβολή των υπαλλήλων του δήμου μας ο

Τετάρτη, 14 Φεβρουαρίου 2024