Φωταγωγήθηκε το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο του Δήμου μας
Σάββατο, 03 Δεκεμβρίου 2022
Χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τα παιδιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού σχολείου, έφιππος Άγιος Βασίλης, πυροτεχνήματα, πολλά δώρα, κεράσματα, γράμματα με επιθυμίες στον πρωταγωνιστή Άγιο των ημερών, φιλανθρωπική δράση, πολλή μουσική, φωτογραφίες, γεμάτη από κόσμο πλατεία, γιορτινή διάθεση με πολλά χαμόγελα και ευχές και η καθιερωμένη αντίστροφη μέτρηση συνέθεσαν το σκηνικό μιας πανέμορφης και ζεστής εκδήλωσης που υλοποιήθηκε χθες το βράδυ στο δήμο μας για το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην πρόεδρο και τα μέλη του πολιτιστικού μας συλλόγου για την πολύ σημαντική συμβολή τους στην επιτυχία της εκδήλωσης, τις αντιδημάρχους και τους υπαλλήλους του δήμου μας, που δούλεψαν εντατικά για τον εορταστικό στολισμό του οικισμού μας, με επίκεντρο την κεντρική μας πλατεία, τα παιδιά μας και τους εκπαιδευτικούς τους που έδωσαν μια άλλη νότα χαράς και αισιοδοξίας.
Το φως των Χριστουγέννων που έρχονται σε λίγες ημέρες ας φωτίσει τις καρδιές και το μυαλό μας κι ας μας οδηγεί σε πράξεις αλληλεγγύης και ανθρωπιάς.
Με ομόνοια, αγάπη κι αλληλεγγύη η ζωή μας γίνεται ευκολότερη, ομορφότερη και πιο παραγωγική.
Καλές γιορτές σε όλες και όλους!!
Σάββατο, 15 Ιουνίου 2024
«Καθαρή ενέργεια για τα Ευρωπαϊκά νησιά» Ενημερωτική Εκδήλωση στο πλαίσιο συμμετοχής των Ψαρών στην Ευρωπαϊκή πρωτοβουλία

Κλιμάκιο της ΔΕΗ και του Δικτύου Αειφόρων Νήσων (ΔΑΦΝΗ), συνεργατών και εταίρων του δήμου στην Ομάδα Μετάβασης του προγράμματος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής «30 ευρωπαϊκά, ενεργειακά αυτόνομα, νησιά έως το 2030», επισκέφθηκε το νησί μας, το τριήμερο από 12

Τετάρτη, 12 Ιουνίου 2024