Συγχαρητήρια επιστολή Δημάρχου Ψαρών

για τους επιτυχόντες μαθητές στις φετινές πανελλαδικές εξετάσεις

θα ήθελα μέσα από την καρδιά μου να συγχαρώ όλους εσάς, τους μαθητές και τις μαθήτριες του δήμου μας για την επιτυχία σας στις φετινές πανελλαδικές εξετάσεις και την εισαγωγή σας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.  Μια επιτυχία που ήρθε σαν επιστέγασμα μιας πολυετούς και επίπονης προσπάθειας και σηματοδοτεί μια νέα αρχή προσωπικής, πνευματικής αλλά και επαγγελματικής εξέλιξης.

Η είσοδός σας στην ακαδημαϊκή κοινότητα θα σας ανοίξει νέους ορίζοντες και προοπτικές και θα σας δώσει τη δυνατότητα να κατακτήσετε τη γνώση, να ζήσετε νέες εμπειρίες και να αποκτήσετε τα κατάλληλα εφόδια για να χτίσετε το δικό σας μέλλον αλλά και το μέλλον του τόπου μας.

Συγχαρητήρια όμως αξίζουν τόσο στους γονείς που έδωσαν το δικό τους αγώνα και στήριξαν ηθικά και οικονομικά - παρά την πολύ δύσκολη οικονομική συγκυρία - την επιτυχία των παιδιών τους, όσο και στους εκπαιδευτικούς που με τη μεθοδική δουλειά τους στάθηκαν κοντά στους μαθητές, αρωγοί και συμπαραστάτες τους σ’ αυτή τη δύσκολη και γεμάτη άγχος διαδρομή.

Καλή σταδιοδρομία σε όλους!

Ο Δήμαρχος Ψαρών

Βρατσάνος Κωνσταντίνος